کامبیگرید (ژئوکامپوزیت)

®Combigrid يك ژئوگريد تخت مركب از ژئوگريدهاي نوع Q يا R می باشد. اين محصول از اتصالات جوشي برخوردار است و يك لايه ®Secutex نبافته براي تسليح، جداسازي و فيلتراسيون در ميان نوارهاي مسلح كننده ژئوگريد قرار داده شده است.
 
®Combigrid تمامي مشخصات لازم براي گستره وسيعي از كاربردها را در يك محصول فراهم آورده است. به همين دليل در بسترهاي سستي كه علاوه بر تسليح نياز به جداسازي، فيلتراسيون و جلوگيري از اختلاط خاك بستر و خاكريز را دارد (به عنوان يك قاعده تقريبي چنين بستر هايي داري CBR كمتر از 3% هستند) استفاده می شود.

انواع مختلف
®Combigrid شامل محصولاتي با مقاومت كششي مختلف و ژئوتكستايل هاي نبافته مختلف است كه براي كاركرد هاي متفاوتي مناسب هستند. با تمامي اين تفاسیر مي توان گفت كه ®Combigird يك محصول چند منظوره براي تسليح اساس، خاك پي، جاده هاي دسترسي، ترانشه هاي خطوط لوله و ديگر كاربرد هاي مربوط به جاده سازي است.
 
اين محصول در انواع (پلي استري) و (پلي پروپيلني) با توجه به نياز هاي خاص پروژه در دسترس بوده و براي كاربرد در تمامي شرايط محيطي مناسب است. ژئوگريدهاي مورد استفاده در ®Combigrid نسبت به ديگر ژئوگريدها اين مزيت را دارند كه در تغيير طول بسيار كوچكي نيروي مقاوم مورد نياز را بسيج مي كنند. اين امر باعث مي شود كه قفل شدگي و انتقال نيرو بين مسلح كننده و خاك بلافاصله پس از اعمال نيرو و بدون تغيير شكل قابل توجه صورت بگيرد. نوارهاي يكپارچه استفاده شده در ®Combigrid بسيار مستحكم بوده و داراي مقاومت شيميايي عالي هستند. همينطور اين محصولات داراي مقاومت بالايي در برابر هوازدگي و اشعه ماوراء بنفش هستند. لايه ®Secutex كه به صورت مستحكمي در بين نوارهاي ژئوگريد جايگير شده، داراي پايداري فيلتري دراز مدت و استحكام مناسب بوده و به همين دليل ®Combigrid بوسيله اداره فدرال راه آهن ها در كشور آلمان براي استفاده در كارهاي خاكي در ساخت راه آهن تاييد شده است.

®Combigrid بسيار سريع و آسان نصب مي شود كه خود باعث كاهش قابل توجه هزينه هاي نصب خواهد شد. به كارگيري ®Combigrid باعث كاهش ضخامت اساس در جاده ها شده و اغلب نياز به جابه جايي خاك سست را از بين برده و در نتيجه در منابع و هزينه ها صرفه جويي مي كند. براي تشخيص چگونگي استفاده از اين محصول در كاهش ضخامت خاكريز ميتوان از لوح محاسبه ارائه شده توسط شركت Naue  استفاده كرد.
 
®Combigrid در تمامي شرايط آب و هوايي بدون نياز به ماشين آلات سنگين و روش هاي ويژه ساخت قابل نصب است. پانل ها با همپوشاني ساده اي به يكديگر پيوند خورده و پيوستگي لايه تسليح بدين وسيله تضمين مي شود و تجهيزات استاندارد برش مي تواند براي برش اين محصول در محل ساختگاه به كار رود.
 
در کل ®Combigrid يك محصول مركب با كاركرد مناسب در تسليح خاك، جداسازي يا فيلتراسيون است و محصولي بسيار مستحكم و پايا است كه گزينه اي اقتصادي را نسبت به روش هاي سنتي ساخت در مهندسي عمران و محيط زيست ارائه مي كند. 

 
 
 
 


صفحه نخست
 |  درباره نائو  |  معرفی شرکت  |  محصولات  |  دانلود آرشیو فنی دپارتمان آب بندی  |  دانلود آرشیو فنی دپارتمان فنی و مهندسی  |  پروژه ها  |  ارتباط با ما
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت آرمان سازه پادرا می باشد
Copyrights © 2008-2015 by  Arman Sazeh Parda Co. , All Rights Reserved.